Aktualności Aktualności

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z LICEALISTAMI

We wtorek tj. 19 października, gościliśmy na zajęciach edukacyjnych licealistów z XXV LO im. Józefa Wybickiego w Warszawie.

W leśnym środowisku powszechnie wiadomo, że pogoda może być bardzo dobra lub dobra – grupa uczniów trafiła akurat na dobrą aurę – jedynie przez pół wycieczki padał rzęsisty deszcz. Na szczęście jako klasa o profilu biologiczno-chemicznym, wszyscy byli świetnie przygotowani do jesiennej słoty i pomimo opadów atmosferycznych, udało nam się odwiedzić wiele miejsc i omówić mnóstwo przyrodniczych tematów.

Przeszliśmy dwiema ścieżkami edukacyjnymi „Tropem żubra” oraz „Szlakiem orlika krzykliwego”, analizując różnorodne formy ochrony przyrody oraz gatunki puszczańskiej flory i fauny. Z wieży widokowej wypatrywaliśmy szponiastych i żubrów, jednak musiały nam wystarczyć znalezione w sadzie jelenie tropy i odchody kuny... Podczas wspólnego spaceru po Herbarium licealiści mieli okazję rozpoznawać po zapachu zioła. Z dużym zainteresowaniem spotkała się nasza trójwymiarowa wystawa oraz spreparowane eksponaty Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach. Puszczyk posłużył nam jako przykład do omówienia przystosowania do cichego lotu sów, a także tematu ptasich kolizji z szybami. Nie zabrakło też wycieczki do lasu, na której uczniowie mogli utrwalić swoją wiedzę dotyczącą rozróżniania krajowych gatunków drzew, a także podstawowych typów siedliskowych lasu.

Grupie dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję na cykliczną współpracę z tym warszawskim liceum!

 

Serdecznie zapraszamy na zajęcia edukacyjne na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach – jesteśmy w stanie zrealizować różne przyrodnicze tematy, które wpisują się w podstawę programową. Posiadamy infrastrukturę umożliwiającą przeprowadzenie zajęć podczas różnej pogody, a na życzenie nauczyciela możemy także przygotować dedykowane konkretnym zagadnieniom karty pracy. Po więcej informacji zapraszam tutaj.