Aktualności Aktualności

Wizyta leśników toruńskich

W dniu 16 07. br. nasze Nadleśnictwo odwiedziła ponad trzydziestka leśników z RDLP w Toruniu, którzy zajmują się w nadleśnictwach edukacją leśną. Przedstawiono im sposób funkcjonowania edukacji w Puszczy Białowieskiej na przykładzie m.in. Nadleśnictwa Browsk.

Goście byli szczególnie zainteresowani programem pszczelarskim związanym z bartnictwem w ramach programu „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach" oraz funkcjonowaniem ośrodka edukacji . Zostali również poinformowani o tematach realizowanych w Nadleśnictwie związanych z orlikiem krzykliwym i żubrem oraz o szeroko znanym programie „żubry on line", gdzie kamerka w okresie jesienno -zimowym przekazuje na żywo życie, dokarmianych w pobliżu biura nadleśnictwa żubrów, ale nie tylko.  Tzw. „polanę żubrową" odwiedza nie tylko król Puszczy Białowieskiej, ale także inne dzikie zwierzęta, jak: wilki, rysie, jelenie czy dziki.

Takie spotkania bardzo pozytywnie wpływają na określenie specyfiki programów edukacyjnych w poszczególnych częściach kraju oraz sprzyjają wymianie doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się profesjonalnie tą tematyką.