Aktualności Aktualności

Pierwsze festiwalowe wydarzenia za nami.

Festiwal Tydzień z Puszczą Białowieską to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane przez puszczańskie nadleśnictwa Nadleśnictwo Hajnówka, Nadleśnictwo Białowieża, Nadleśnictwo Browsk, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy oraz lokalny samorząd (Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Urząd Gminy Białowieża, Urząd Gminy Narewka).

W poniedziałek tj. 16.09. br chętni do uczestnictwa w spotkaniu w Nadleśnictwie Browsk mieli okazję do odkrycia tajemnic puszczańskich roślin i ich wzajemnych relacji.

Nasi Goście dowiedzieli się między innymi jaką rolę pełnią wybrane gatunki roślin w lesie i jak ważne są dla ludzi. Czy zagrażają nam gatunki obce i czy warto chronić rzadkie okazy?!

Kolejne spotkanie 18.9 br było poświęcone grzybom. Mimo prawie już jesiennej pogody chętnych na spotkanie z grzybami i grzyboznawcą nie zabrakło. Uczestnicy w tym festiwalowym dniu zapoznali się z grzybami jakie możemy spotkać – które z nich możemy zabrać ze sobą do domu, a jakie lepiej zostawić w lesie. Było wiele ciekawostek o grzybach leczniczych i o tym dlaczego grzybów najwięcej jest jesienią.

Wsparcia merytorycznego w tym wydarzeniu udzielił Pan Marek Wołkowycki z Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej

To nie koniec naszych spotkań. Wszyscy Państwo jesteście mile widziani .

Do zobaczenia w Nadleśnictwie Browsk.