Oferta edukacyjna

Wszystkim nam zależy, by nauczyć nasze dzieci wrażliwości i szacunku do otaczającej przyrody. Czy można wyobrazić sobie do tego lepsze miejsce, niż Puszcza Białowieska? To właśnie tutaj, nasi edukatorzy przygotowują zajęcia przyrodnicze o różnorodnej tematyce. Nie oznacza to jednak, że zajęcia te skierowane są wyłącznie do młodszych odbiorców. Nasz Ośrodek Edukacji Przyrodniczej jest otwarty przez cały rok dla każdego, komu bliska jest przyroda i chciałby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

Obiekty edukacyjne

Nadleśnictwo Browsk ma na swoim terenie wiele obiektów pełniących funkcję edukacyjną. Zachęcamy do spacerów przez puszczańskie ostępy!

Las Rysia eRysia

Las Rysia eRysia - to leśny portal przyrodniczy, adresowany do miłośników przyrody w każdym wieku. Portal oferuje naukę poprzez ciekawe gry edukacyjne, można też tu pogłębić swoją wiedzę za pomocą Leśnoteki (Multimedialnej Encyklopedii), czy zerknąć na ciekawe zdjęcia w Fotoblogu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy.

O SOWACH

Puszczyk uralski (Strix uralensis) jest leśnym gatunkiem sowy wielkości myszołowa.

KONKURS „ZIMOWY PORTRET PUSZCZY”

Niezmiernie miło nam poinformować, że na konkurs „Zimowy portret Puszczy” wpłynęło niemal 150 prac uczniów ze szkół podstawowych z powiatu hajnowskiego.