Aktualności Aktualności

Zapraszamy na majowy wypoczynek w serce natury – Nadleśnictwo Browsk zaprasza!

Majowy weekend to czas, aby oderwać się od szarości codzienności i zatopić w magicznym świecie przyrody. Jeśli marzysz o miejscu, gdzie cisza jest dźwiękiem, a spokój obrazem to Nadleśnictwo Browsk czeka na Ciebie z otwartymi ramionami. Dzięki położeniu w malowniczym Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Puszcza Białowieska”, to miejsce oferuje wyjątkowe doznania dla wszystkich pasjonatów natury.

 

Odkryj Oazę Spokoju w Puszczy Białowieskiej

Nadleśnictwo Browsk to prawdziwa oaza spokoju, gdzie możesz oderwać się od codzienności i całkowicie zrelaksować w objęciach dzikiej przyrody. Majowy weekend stanowi idealny moment, aby odkryć niezwykłe atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla naszych Gości.

Szlaki Turystyczne i Edukacyjne

Rozpocznij swoją przygodę z naturą, wybierając się na jedną z naszych malowniczych ścieżek turystycznych i edukacyjnych. Przeżyj niezapomniane chwile, podziwiając piękno otaczających Cię lasów i zgłębiając tajemnice przyrody.

1. Herbarium – znajduje się w pobliżu siedziby nadleśnictwa i parkingu. Poznaj fascynujący świat ziół, prezentowany w naszym herbarium. Każdy krok na tej ścieżce to spotkanie z różnymi gatunkami roślin.

2. Ścieżka Edukacyjna „Złoty Szlak Św. Eustachego” – wędrówkę zaczynamy od Herbarium, trasa liczy 12 km i ma kształt pętli. Przenieś się w świat legend i historii, odkrywając tajemnice lasu w towarzystwie postaci tak wyjątkowej jak św. Eustachy.

3. Ścieżka Edukacyjna „Szlakiem Żubra” – krótka ścieżka biegnie wzdłuż Herbarium i kończy się wieżą widokową. Spotkaj króla Puszczy Białowieskiej, żubra i poznaj jego życie oraz znaczenie dla ekosystemu.

4. Ścieżka Edukacyjna „Szlakiem Orlika Krzykliwego” – trasa liczy 2 km w kształcie pętli. Odkryj świat ptaków szponiastych, obserwując życie orlika krzykliwego i innych gatunków zamieszkujących nasze lasy oraz przepiękny krajobraz doliny rzeki Narewki.

5. „Miodowa Ścieżka Edukacyjna” – zapoznaj się z tajnikami pszczelarstwa na naszych tablicach edukacyjnych – wszystko to w pobliżu parkingu i siedziby nadleśnictwa, dodatkowo najmłodsi mogą spędzić miło czas na placu zabaw.

6. Ścieżka Edukacyjna „Pod Dębami” - Podążaj śladami najstarszych drzew Puszczy Białowieskiej i poznaj ich rolę w ekosystemie oraz historię. Ścieżka rozpoczyna się w pobliżu miejscowości Świnoroje obok Narewki. Trasa przebiega przez północne drzewostany Puszczy Białowieskiej.

Zanim wyruszysz na nasze szlaki, konieczne jest zapoznanie się z regulaminem korzystania z leśnych tras dydaktycznych, który znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku!