Aktualności Aktualności

W PUSZCZY JUŻ BIAŁO

Dzisiejsza noc przyniosła zimową aurę – wieczorem zasypialiśmy z jesiennymi widokami za oknem, a poranek zaprezentował nam niespodziewanie biały puch.

Ostatnie ciepłe dni i temperatury oscylujące wokół kilkunastu stopni sprawiły, że niemal zapomnieliśmy, iż już połowa listopada. Tegoroczna jesień była wyjątkowo łaskawa oferując nam liczne ciepłe dni z pięknie przebarwiającymi się liśćmi – dopiero w ciągu ostatniego tygodnia odczuliśmy jesienną słotę.

Żubry opuściły już swoje leśne ostoje – wczoraj całe stado żerowało w dolinie rzeki Narewki, w drodze na łąki, gdzie zostało dla nich wyłożone siano i inne przysmaki. Wielu z nas zastanawiało się, czy to już pora, aby zacząć dokarmiać ptaki. Patrząc za okno na spadający biały puch możemy z pewnością stwierdzić, że tak – nastał już odpowiedni moment. Czas wyciągnąć z piwnicy karmnik, wsypać do niego ziarno i cieszyć się widokiem kolorowych skrzydlatych kuleczek. Kto by się spodziewał, że już w ten weekend będzie można założyć biegówki i w tak pięknej scenerii udać się na spacer do lasu?

Serdecznie zachęcamy do leśnych wycieczek przez puszczańskie ostępy!