Aktualności Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ PUBLICZNEGO CZYTANIA KOMIKSÓW

Sezon turystyczny w pełni, a z okazji obchodzonego jutro (28 sierpnia) wyjątkowego święta – szczególnie dzisiaj zapraszamy na naszą komiksową ścieżkę edukacyjną!

Trasa „Szlakiem orlika krzykliwego” rozpoczyna się pod Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach i tworzy pętlę o długości ok. 2 km. Ta unikalna ścieżka została wybudowana z projektu „Ochrony orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000” (więcej o projekcie można dowiedzieć się tutaj). Tablice edukacyjne umieszczone na tej trasie zaprojektował Pan Tomasz Samojlik – autor książek o Żubrze Pompiku. Wszystkie wykonane są w konwencji komiksu i opowiadają o biologii oraz zwyczajach orlika krzykliwego. Pośrodku trasy znajduje się miejsce ogniskowe „Dworny Grądek”, gdzie można odpocząć pod wiatami, w otoczeniu wiekowych dębów. Zdarza się, że właśnie z tego miejsca za doliną rzeki Narewki uda się zaobserwować żubry. Jeśli będziemy uważnie się rozglądać, z pewnością zaobserwujemy przy ścieżce tropy zwierząt – saren, jeleni, łosi, a nawet żubrów. Patrząc pod nogi, nie zapomnijmy spoglądać także co jakiś czas w niebo – mamy sporą szansę na spotkanie z gatunkiem opisanym na naszej ścieżce edukacyjnej – wyjątkowym orlikiem krzykliwym.

Jednocześnie przypominamy o możliwości wynajęcia miejsc ogniskowych na terenie Nadleśnictwa Browsk – więcej informacji dostępnych jest tutaj.