Aktualności Aktualności

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Jeśli chcesz zdobyć informacje o cennych przyrodniczo obszarach w woj. podlaskim, podciągnąć się z wiedzy ekologicznej, zdobyć wyjątkową publikację RDOŚ „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak” – ten festyn ekologiczny jest dla Ciebie.

Już po raz czwarty Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku organizuje na Rynku Kościuszki w Białymstoku festyn ekologiczny z okazji Dnia Ochrony Środowiska.

Wiele ekologicznych atrakcji zagwarantują stoiska: RDOŚ w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białystoku, Nasz Białystok jest Eko z Przedsiębiorstwa Usługowo – Handlowo – Produkcyjnego „LECH" oraz Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Każdy wystawiony namiot będzie miał propozycje dla młodszych i nieco starszych miłośników przyrody: m.in. rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, układanie magnetycznych tablic edukacyjnych, zgadywanie tropów zwierząt oraz quizy rysunkowe.

Lasy Państwowe reprezentować będą nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Knyszyńska" oraz LKP "Puszcza Białowieska".

Program:

10.00 – początek obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska

- przez cały czas odbywać się będą zabawy edukacyjne, konkursy ekologiczne, quizy z wiedzy przyrodniczej z nagrodami

Każdy kto przyniesie 80 butelek typu PET otrzyma album wraz z płytą CD z radiowymi opowieściami prof. Kossak. Warto je posiadać w swojej przyrodniczej biblioteczce, więc już od dziś zacznijcie zbierać plastikowe butelki.

ok. 12.00 - EKO STYL 2014: pokaz mody ekologicznej, kolekcja wykonana z materiałów przeznaczonych do recykligu. W pokazie wezmą udział dzieci z kl. "0" z Zespołu Szkół im Jana Pawła II i Przedszkola Samorządowego w Kleosinie,

- ok. 12.00 losowanie torby z gadżetami w konkursie WFOŚ i GW

- ok. 14.30 losowanie torby z gadżetami w konkursie WFOŚ i GW

ok. 15.00 – zakończenie

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Patronat medialny sprawują: Polskie Radio Białystok oraz TVP oddział w Białymstoku.