Aktualności Aktualności

Sikorki, skowronki, sowy…

Obchody Międzynarodowego Dnia Lasów podnoszą świadomość społeczeństwa o znaczeniu lasów dla człowieka. Temat Międzynarodowego Dnia Lasów w 2019 roku to „Lasy i Edukacja". Obchody odbywały się 21 marca pod hasłem „Naucz się kochać lasy".

Mimo że ten wyjątkowy dzień minął, Nadleśnictwo Browsk wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola nr 1 w Hajnówce w dniu 22 marca nadal świętowało – bowiem, las kochamy cały czas.

Tego dnia w przedszkolu odbyło się uroczyste nadanie nazw grupom przedszkolaków. Nazwy grup symbolizowały ptaki. Nie zabrakło wróbelków, to najmłodsza grupa przedszkolna, sikorek, pięknie śpiewających skowronków, zwinnych jaskółek czy sów – najstarszych przedszkolaków.   

Dzieci przygotowały krótkie występy na temat swych patronów. Pięknie prezentowały się w kolorowych strojach i opaskach z emblematami wybranych ptaków.

W czasie uroczystości pracownik Nadleśnictwa przedstawił zgromadzonym wybrane przez nich gatunki, nie zabrakło ciekawostek i przysłów z nimi związanych.

Dzień dostarczył dzieciom i dorosłym wiele radości. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci jako kolejny udany dzień z życia przedszkola i przedszkolaków.

Takie spotkania mają za zadanie uwrażliwić dzieci na piękno przyrody. Najlepszą ochroną przyrody, bowiem jest wychowywanie nowych pokoleń świadomych znaczenia świata przyrodniczego w życiu człowieka.