Aktualności Aktualności

Majówka w Puszczy Białowieskiej.

2 maja br. w Parku Pałacowym w Białowieży, przed siedzibą Dyrekcji Białowieskiego Parku Narodowego odbyła się majówka w Puszczy Białowieskiej.

Ideą majówki była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, których celem jest przyjazne współżycie człowieka z przyrodą.

Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska" również uczestniczyły tego dnia w zorganizowanej imprezie.

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających namiot Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska" było „przyrodnicze memory", gdzie na uczestników czekały różne zadania między innymi dopasowanie gatunku ptaka do gniazda, rozpoznawanie tropów zwierząt żyjących w Puszczy Białowieskiej, określenie gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych, a także ciekawostki z życia zwierząt i roślin.

Każdy mógł sprawdzić, co wie na temat przyrody a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat „królowej polskich puszcz". Bo przecież sama przyroda uczy najpiękniej. Uczestnicy konkursów nagrodzeni byli atrakcyjnymi nagrodami.

Majówka miała przyczynić się również do tego, aby podnieść świadomość przyrodniczą, aby ludzie zaczęli dyskutować na temat swoich działań i ich konsekwencji w zakresie ochrony środowiska.