Aktualności Aktualności

Majówka 2023 trwa...

Majówka to doskonała okazja na pierwszy po zimie wyjazd na urlop, jednakże należy dostosować swój wypoczynek do warunków pogodowych odwiedzanych miejsc.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przygotował prognozę długoterminową na kilka najbliższych tygodni. Wśród nich jest również pierwszy tydzień maja. Co wynika z analizy ekspertów?

Średnia temperatura maksymalna w pierwszym tygodniu maja 2023, a więc również w majówkę, w okolicach Puszczy Białowieskiej będzie się  wahała między 11 st. Celsjusza a 19 stopni Celsjusza.

Niestety, podczas majówki może też popadać. Opady będą mieć charakter przelotny i typowo wiosenny, więc załamanie pogody będzie przejściowe i nie zaznaczy się przez cały dzień.  

Zapowiadane są również wiatry, które mogą osiągnąć w porywach 60-80 kilometrów na godzinę.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Apelujemy zatem o nie wchodzenie do Puszczy Białowieskiej w trakcie wichur oraz silniejszego wiatru. Duża liczba martwych drzew stojących bezpośrednio przy drogach i szlakach turystycznych powoduje zagrożenie dla osób przebywających w lesie, chociaż żywe drzewa w rozluźnionym drzewostanie także ulegają wiatrom. Niebezpieczeństwo związane z możliwym padaniem drzew oraz obłamywaniem się gałęzi na drogi jest bardzo realne.