Aktualności Aktualności

LEŚNE SKARBY

W związku z panującą epidemią koronawirusa, wiele osób unika bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi, aby nie stwarzać dodatkowego zagrożenia. Osoby mieszkające w mieście na pewno bardziej odczuwają skutki rządowych obostrzeń, które są konieczne, aby nie rozszerzać pojawiania się wirusa – kwarantanny i całodziennie spędzanie czasu w czterech ścianach z pewnością nie należą do łatwych. Wielu szczęśliwców mieszkających na terenach niezurbanizowanych ma na wyciągnięcie ręki las. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, las jest jednym z niewielu miejsc, gdzie można poszukać ukojenia, a szansa na zarażenie się koronawirusem nie jest z pewnością tak duża jak w przypadku większych skupisk ludzkich.

Najlepiej aby  wszyscy z nas pozostali w domach, jednak mieszkając z czworonożnym przyjacielem, trudno uniknąć spaceru. Jeśli wyprowadzasz psa na niezbędny spacer do lasu (oczywiście pies musi być na smyczy) i masz szczęście, to możesz się natknąć na ciekawe znalezisko…

Właśnie na przełomie lutego i marca samce jelenia (czyli byki) jak co wiosnę gubią swoje poroża. Najwcześniej zrzucają je stare samce, później te młodsze. Liczne ciekawostki na temat poroża można przeczytać tutaj.

No i do rzeczy.. gdzie szukać zrzutów? Posłuchajcie koniecznie Zdobka!