Aktualności Aktualności

LEŚNE BAJKI

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że korzystasz z internetu, a w takiej sytuacji gwarantuję, że nie będziesz się nudził!

Ten trudny czas staramy się wszyscy spędzać w domach, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Stan izolacji, która trwa już kolejny tydzień, jest szczególnie trudny dla dzieci i ich rodziców. Jak wytłumaczyć najmłodszym, że nie skorzystają z tej pięknej pogody i nie wyjdą na spacer, choć są przyzwyczajeni do codziennych spacerów i ruchu? W szczęśliwym położeniu znajdują się osoby, które mają kawałek własnego podwórka, a nawet balkon. Ale jak zająć dzieci w domu?

Na pomoc ruszyła kreatywna leśniczka z Nadleśnictwa Maskulińskie – Anna Maria Ptak. Właśnie w sercu Puszczy Piskiej powstały Leśne Bajki, opowiadające o różnych gatunkach zwierząt zamieszkujących nasze lasy. Projekt należy do wyjątkowych – oprócz napisania bajek, Ania zilustrowała głównych bohaterów za pomocą prostych elementów znalezionych na spacerze w lesie: gałązek, liści, nasion, czy kory. Cykl bajek zakończyła opowieść o gatunku charakterystycznym Puszczy Białowieskiej – żubrze. Serdecznie polecamy wszystkie Leśne Bajki, które znajdziecie tutaj.

Liczymy, że zainspirujecie się pracą Ani i uda Wam się ułożyć fantastyczne opowieści o innych leśnych zwierzętach, a przy okazji najbliższego wyjścia do lasu postaracie się stworzyć ich sylwetki z leśnych materiałów.

Pamiętaj, #Zostanwdomu!