Aktualności Aktualności

IDEALNY CZAS NA BIEGÓWKI

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej trasy narciarskiej na terenie naszego nadleśnictwa! Trasa stanowi pętlę o długości ok. 4,5 km i ma swój początek przy miejscu postoju pojazdów „Pod Dębami” w miejscowości Świnoroje. Szlak zostanie oficjalnie udostępniony w sobotę 20 lutego 2021 r. od godz. 10:00. W tym dniu do godziny 12:00 każdy narciarz po ukończeniu trasy otrzyma posiłek regeneracyjny na wynos.

Dzięki sporej pokrywie śnieżnej miłośnicy białego szaleństwa mają świetną okazję do uprawiania narciarstwa biegowego. W tym roku ze względu na pandemię wiele miejsc pozamykano i istnieje znacznie mniej możliwości spędzenia wolnego czasu niż wcześniej. Szczęśliwie, tegoroczna zima jest łaskawa i zagościła u nas na dobre. Pomimo, że w grudniu śniegu nie było u nas niemal wcale, to luty wynagrodził to z nawiązką... Duża pokrywa śnieżna posiada wiele atutów: zapewnia piękne widoki podczas spacerów po Puszczy, gromadzi cenną wodę w lesie, a także daje możliwość skorzystania z nart biegowych! To pierwsza zima w Puszczy od kilku lat, kiedy śnieg pokrywa ziemię przez więcej niż kilka dni w sezonie. Jak nie skorzystać z takiej okazji?

Narciarstwo biegowe może uprawiać niemal każdy – nie jest to sport przeznaczony wyłącznie dla wyczynowców, jak choćby skoki narciarskie. Dyscyplina ta nie należy do wymagających – w przeciwieństwie do narciarstwa zjazdowego aby ją uprawiać nie potrzeba wyjeżdżać specjalnie w góry, nie jest tu także niezbędna żadna infrastruktura jak np. wyciągi. Jedyne, czego nam potrzeba to pokrywa śnieżna, odpowiednie buty, narty z wiązaniami i kijki.

Serdecznie zachęcamy do uprawiania narciarstwa biegowego na terenie naszego malowniczego Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach!