Aktualności Aktualności

3 EDYCJA BIEGU SREBRNEGO ŻUBRA

W niedzielę 20 sierpnia br. odbyła się trzecia edycja biegu „Srebrnego Żubra”, organizowanego przez Stowarzyszenie „Narewka Kultur i Pokoleń”. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach – 5 i 10 km, a start i meta znajdowały się w Świnorojach na terenie obiektu rekreacyjno-turystycznego „Pod Dębami”.

Uczestnicy biegu zaczęli zbierać się na polanie w okolicy startu już ok. 12 – na godzinę przed planowanym startem zawodów. Był to świetny czas, aby zrelaksować się w naszym namiocie edukacyjnym Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Białowieska”. Najmłodsi mogli porysować, porozwiązywać leśne zagadki, poukładać drewniane klocki ze zwierzętami, czy duże puzzle na kocach przed namiotem. Dla odmiany dorośli mogli przyporządkować różnych części ciała żubra do ich nazw gwarze łowieckiej.

Punktualnie o 13 odbył się start, z którego zawodnicy ruszyli na oba dystanse. W biegach wzięło udział w sumie 150 osób, a najszybsi biegacze na 5 km minęli linię mety już po kilkunastu minutach! Po wysiłku fizycznym o odpowiednią regenerację sił zadbało Koło Gospodyń Wiejskich „Okulanka”, które przygotowało pożywny bigos i pyszne ciasto. Pod wiatą leśniczy rozpalił także ognisko, gdzie można było smażyć kiełbaskę. Niezależnie od wyniku, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi – puchary. Obdarowani zostali także najmłodsza i najstarszy zawodnik biegu. Na zakończenie odbyła się loteria z nagrodami, gdzie można było wylosować różne interesujące nagrody rzeczowe jak np. bidony, kijki do nordic walkingu, czy wyjątkowy album o miejscowości Narewka.

Bardzo doceniamy inicjatywę integrującą pokolenia, która ma na celu umacnianie więzi z lokalnymi mieszkańcami, a także propagowanie postaw prozdrowotnych i prorodzinnych. Do zobaczenia za rok!

 

Relacja z wydarzenia jest dostępna na facebooku po linkiem: https://www.facebook.com/Bieg.Srebrnego.Zubra/