Aktualności Aktualności

#sadziMY 2024

Drzewa tworzą wielkie bogactwo natury. Około 50 gatunków należy do naszej rodzimej dendroflory.

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi skutecznie produkują tlen pochłaniając jednocześnie dwutlenek węgla. Odgrywają niezastąpioną rolę w przeciwdziałaniu powodziom, spowalniają także proces erozji gleby, szczególnie w górach. Są trzonem stanowiącym najważniejszy składnik lasu, tworząc unikatowe środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt świata.

Wszyscy drzewa znamy i obcujemy z nimi na co dzień, ale może właśnie dziś jest dzień, w którym posadzimy małą sadzonkę, do której za sto lat, gdy urośnie z niej piękne, dorodne drzewo, nasze prawnuki będą mogły się przytulić i odebrać odrobinę pozytywnej energii, którą drzewa bez wątpienia emanują?

Spróbujmy zatem w ramach akcji #sadziMy zagwarantować potomnym to, co dają nam już dziś pracownicy Lasów Państwowych prowadząc trwałą i zrównoważoną gospodarkę leśną.

12 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy mógł w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Pracownicy Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach z sadzonkami dotarli do wszystkich chętnych. Odwiedzili nas mieszkańcy Narewki i nie tylko a także turyści licznie odwiedzający urokliwe lasy nadleśnictwa.

Akcja cieszyła się olbrzymią popularnością, a wszystkie sadzonki brzozy i świerka, które w ramach akcji przygotowało nadleśnictwo, trafiło do dobre ręce i w przyszłości będą szumiały wokół Puszczy Białowieskiej.