Program „Zanocuj w lesie”

Od początku maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”, umożliwiający legalne biwakowanie nie tylko miłośnikom survivalu, bushcraftu ale każdemu, kot chciałby takiego noclegu spróbować W większości nadleśnictwa w kraju wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie nocować na łonie natury.

Niestety, ze względów bezpieczeństwa, Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach nie bierze udziału w tym programie. Lasy nadleśnictwa wciąż zostają otwarte dla turystów, dlatego serdecznie zapraszamy na piesze spacery po szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych lub na dłuższe wycieczki po trasach rowerowych. 

Jednocześnie, wszystkich miłośników bushcraftu zachęcamy do skorzystania z oferty sąsiednich jednostek Lasów Państwowych, w których wyznaczono powierzchnie do swobodnego biwakowania. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie danego nadleśnictwa w zakładce TURYSTYKA.

Lasy Państwowe opracowały również mapę turystyczną, na której można znaleźć wszystkie powierzchnie udostępnione w ramach programu „Zanocuj w lesie”.
Znajdziecie ją pod adresem: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
Po wejściu w link,, należy z menu na dole strony wybrać „Mapy BLD” oraz zaznaczyć opcję „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Ułatwi to planowanie wycieczki oraz pozwoli odnaleźć nadleśnictwo, na którego terenie zamierzamy przebywać.

Zachęcamy również do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej projektu: http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl