Asset Publisher Asset Publisher

ZIMOWE ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ Z LUBLINA

Zima to czas, w którym przyroda tylko pozornie śpi. Zarówno dzikie zwierzęta w lesie, jak i ptaki przy naszych domach, to tematy, które bardzo interesują zarówno najmłodsze dzieci, jak i szkolną młodzież.

Każda pora roku jest dobra, by dowiedzieć się czegoś więcej o otaczającej nas przyrodzie. Również zimą możemy zobaczyć wiele zwierząt i przyrodniczych ciekawostek. Warto pokazywać je dzieciom, by zaszczepić w nich zainteresowanie otaczającym światem. Dlatego też, w ramach współpracy Nadleśnictwa Browsk z dwiema lubelskimi szkołami, przeprowadzono ciąg zajęć, w których uczestniczyły uczęszczające do nich dzieci.

             W lekcjach uczestniczyli zarówno uczniowie klas szkól podstawowych, jak i dzieci z przedszkolnej zerówki. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieściom o tym, jak wygląda praca leśnika w Puszczy Białowieskiej oraz o tym, jak pomagamy bytującym tu zwierzętom przetrwać zimowe niedobory pożywienia.

            Puszcza Białowieska to wyjątkowy teren, który w wielu aspektach różni się od lasów Lubelszczyzny. Dlatego też uczniowie tym chętniej dowiadywali się nowych wiadomości na temat polskiej przyrody, nie tylko tej najbliższej.

Zajęcia prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Browsk skierowane są do wszystkich chętnych – nie tylko tych z okolic Puszczy Białowieskiej. Serdecznie zapraszamy grupy szkolne również z innych stron Polski do odwiedzenia tego urokliwego fragmentu Podlasia.