Asset Publisher Asset Publisher

Zimowa Akademia Przyrody - czyli ferie z Nadleśnictwem Browsk.

Dwa dni ferii za nami. Potrzeba przebywania na świeżym powietrzu i spacerowania towarzyszy nam przez cały rok. Lato, wiosna, jesień, zima to idealny sposób na spędzenie czasu otoczeniu przyrody. Pozwala nawiązać bezpośredni kontakt z naturą.

A zimą, kto nie lubi poszaleć na śniegu?

Na obrzeżach lasów Nadleśnictwa Browsk w Puszczy Białowieskiej również zimą rozbrzmiewa nieskrępowany śmiech dzieci, które odwiedzają nasze Nadleśnictwo.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Hajnówki, skorzystali z tego niesamowitego relaksu i wczoraj tj. 21 stycznia przyjechali na spacer.

Było lepienie bałwana, rozpoznawanie śladów… (także kolegi), rzucanie śnieżkami do celu.

Jak się okazało i tym razem młodzież wyśmienicie się bawiła. Taki spacer sprawił, że nie tylko przeżyły wspaniałą przygodę i odkryły nowy, fascynujący świat, ale również nabrały energii na kolejne dni.

Drugi dzień ferii upłynął nam w świetlicy samorządowa w Siemianówce.

Rozmawialiśmy o tym co, ptaki robią zimą i o tym, że można im pomóc budując karmnik. Dzieci zapoznały się też z ptakami, jakie przylatują do karmnika a także z tym, co nasi skrzydlaci przyjaciele jedzą zimą.

Imponujących rozmiarów karmnik zawisł na podwórku przed świetlicą. Dzieci wsypały do niego nasionka a na pobliskim drzewie zawisły kulki dla sikorek.

Dzieci zobowiązały się, że przez całą zimę będą doglądały stołówki żeby była czysta i aby niczego w niej nie zabrakło.

Myślę, iż po tych zajęciach edukacyjnych dzieci będą wiedziały, iż raz rozpoczętego dokarmiania ptaków nie można przerywać, bo nawet kilkudniowa przerwa w dostarczaniu pożywienia, może spowodować ich śmierć. Karmnik nigdy nie może być pusty! Dokarmianie kończymy z nadejściem wiosny, a na pewno przed końcem kwietnia.