Asset Publisher Asset Publisher

ZAPRASZAMY NA NASZE PIĘKNE TERENY

Jako największe z trzech puszczańskich nadleśnictw, mamy do zaoferowania Państwu wiele różnorodnych tras turystycznych. Serdecznie zapraszamy na spacery po terenie Nadleśnictwa Browsk!

Po przyjeździe do Nadleśnictwa Browsk najwygodniej jest zostawić samochód na naszym leśnym parkingu, zlokalizowanym pod biurem nadleśnictwa. Dlaczego? To świetne miejsce wypadowe, z którego rozpoczyna się wiele ścieżek edukacyjnych i tras turystycznych!

Jeśli ktoś odwiedza nas, aby zobaczyć żubra polecamy ścieżkę edukacyjną „Szlakiem żubra”, która zaczyna się przy parkingu i prowadzi do wieży widokowej. Można stąd często obserwować leśne ssaki: jelenie, sarny, lisy, a także kołujące ptaki drapieżne.

Kiedy komuś potrzeba odpoczynku i chwilę zadumy – zapraszamy do naszego ogrodu – Herbarium, które znajduje się tuż obok parkingu. Wiosną słychać tu donośne kumkanie żab, a teraz można przyglądać się wielu drobnym ptakom zjadającym owoce różnych gatunków krzewów.

Specjalnie dla najmłodszych mamy przygotowany plac zabaw niedaleko parkingu, a także obok „Miodową ścieżkę edukacyjną”. Dowiecie się tutaj wielu ciekawostek na temat pszczół, a także z bliska poznacie jeden z ich domów – ul kłodowy. Trzy podobne znajdują się na terenie nadleśnictwa i są zamieszkałe przez dzikie pszczoły.

Na krótki spacer, polecamy ścieżkę edukacyjną „Szlakiem orlika krzykliwego”, której początek znajduje się także przy parkingu. Wzdłuż dwukilometrowej trasy umieszczone są tablice z komiksowymi rysunkami opowiadającymi o zwyczajach orlika. Choć ścieżka nie jest długa, to prowadzi przez wiele urokliwych miejsc. Pośrodku trasy jest umiejscowiona polana z miejscem ogniskowym o nazwie „Dworny Grądek”. Szczegóły dotyczące wynajmu miejsc ogniskowych dostępne są tutaj.

Jeśli ktoś chciałby dłużej przespacerować się przez Puszczę – zapraszamy na „Złoty szlak św. Eustachego”, który tworzy 11 kilometrową pętlę i prowadzi do oryginalnej kapliczki wyrzeźbionej w martwym dębie. Ta trasa ma swój początek także na naszym parkingu leśnym.

Więcej informacji o naszej infrastrukturze turystycznej dostępnych jest tutaj.

ZAPRASZAMY!