Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy na akcję "Dokarmiaj ptaki z leśnikiem"

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku wraz z Nadleśnictwami Białowieża, Browsk, Hajnówka, Supraśl i Czarna Białostocka serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej „Dokarmiaj ptaki z leśnikiem”.

Akcja „Dokarmiaj ptaki z leśnikiem” ma na celu przybliżenie gatunków ptaków, które tak chętnie goszczą w naszych karmnikach. Leśnicy – ornitolodzy opowiedzą o  naszych małych, skrzydlatych przyjaciołach, a także jak i czym je dokarmiać.

Od 20 do 24 listopada, na antenie radia Białystok o godzinie 11.10, będzie można wysłuchać niezwykle ciekawych audycji radiowych z udziałem leśników:

20.11.2017 -  Wojciech Borys - Nadleśnictwo Czarna Białostocka

21.11.2017 -  Andrzej Sawicki – Nadleśnictwo Supraśl

22.11.2017 -  Julia Melchior – Nadleśnictwo Browsk

23.11.2017 -  Radosław Kowalski – Nadleśnictwo Hajnówka

24.11.2017 - Łukasz Ławrysz – Nadleśnictwo Białowieża

Każdej audycji towarzyszył będzie konkurs, w którym do wygrania będą interesujące nagrody.

Zakończenie akcji odbędzie się 26 listopada w Atrium Białej w Białymstoku. Na leśnym stoisku (przy sklepie Media Markt) leśnicy – ornitolodzy pokazywać będą jak przygotować karmę dla ptaków, wyjaśniać gdzie ustawiać karmniki, opowiadać o dokarmianiu ptaków, ich zwyczajach i innych ptasich ciekawostkach.

 

Zapraszamy Państwa do wysłuchania ornitologicznych audycji oraz do wykonania karmy dla ptaków wraz z ornitologami w niedzielę 26 listopada w Atrium Biała!