Asset Publisher Asset Publisher

ZAJĘCIA Z PRZEDSZKOLAKAMI O ZWIERZĘTACH

W ciągu listopada i grudnia odbyło się wiele zajęć edukacyjnych z przedszkolakami uczęszczającymi do lokalnych placówek. Głównym tematem spotkań były sposoby przetrwania zimy przez różne zwierzęta.

Zajęcia z grupą przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Hajnówce zaczęły się od zapoznania z Panem Puszczykiem, który specjalnie dla uczestników przygotował zagadki o zwierzętach. Przedszkolaki miały za zadanie odpowiedzieć o jakim gatunku jest mowa i odnaleźć jego zalaminowane zdjęcie wśród wielu innych. Wszyscy świetnie sobie poradzili, znając odpowiedź na każdą z zagadek!

Kolejnym zadaniem było przyporządkowanie gatunków do sposobu w jaki przeżywają zimę: odlot w ciepłe kraje, zbieranie zapasów, wydłużenie sierści lub sen zimowy. Każdy z gatunków omawialiśmy wspólnie – czym się żywi i gdzie mieszka. Uczestnicy zajęć sprawdzili na własnej skórze, czy jeż zasypia na zimę w wygodnej pozycji oraz ile trudu kosztuje kreta kopanie korytarzy. Aby utrwalić sobie nazwy i obyczaje zwierząt przedszkolaki zagrały w kalambury – naśladując za pomocą swojego ciała różne gatunki zwierząt. Na koniec zajęć każdy dostał kolorowankę, aby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego grzybobrania.