Asset Publisher Asset Publisher

ZAJĘCIA Z NAJMŁODSZYMI.

Dnia 12 stycznia br. odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące zimowego dokarmiania zwierząt w Klubie Przedszkolaka w Narewce.

Na pierwsze spotkanie przybyli najmłodsi w wieku 3-4 lat, a na drugie nieco starsze przedszkolaki. Zajęciach rozpoczęły się od bajki Pana Puszczyka o dokarmianiu ptaków. Po krótkim opowiadaniu, dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami karmników: kulami i szyszkami tłuszczowymi, choinkami wieloziarnistymi oraz wydrążonym konarem brzozy z masą tłuszczową. Dowiedziały się w jaki sposób mogą wykonać je własnoręcznie. Nie mogło także zabraknąć rozróżniania gatunków ptaków korzystających z karmnika, szczególnie kolorowych sikor.

Następnie porozmawialiśmy o metodach przetrwania przez zwierzęta tego trudnego zimowego okresu. Były zagadki i dopasowywanie zdjęć mieszkańców lasu do sposobów, w jaki spędzają zimę. Później pobawiliśmy się w kalambury, żeby utrwalić wiedzę ze spotkania, a każdy z uczestników dostał kolorowankę z różnymi ptakami przy karmniku.

Po zajęciach przedszkolaki wyszły na dwór, aby wspólnie zawiesić otrzymane karmniki. Uczestnicy obiecali dbać o ptaki do końca zimy i dokarmiać je systematycznie. Trzymamy Was za słowo!