Asset Publisher Asset Publisher

Uśmiech na twarzach małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka

Dnia 17 stycznia br. delegacja Nadleśnictwa Browsk wraz z reprezentacją Przedszkola nr 2 w Hajnówce, udała się do Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w warszawskim Międzylesiu. Wspólnym celem wizyty było wywołanie uśmiechu na twarzach młodych pacjentów.

Naszym przewodnikiem po Centrum Zdrowia Dziecka była Pani Katarzyna Gardzińska, pełniąca funkcję rzecznika prasowego. Na początku odwiedziliśmy Oddział Dzienny Chemioterapii, po którym oprowadziła nas Pielęgniarka Oddziałowa – Pani Maria Narojczyk. Na oddziale poznaliśmy kilkoro młodych pacjentów i przekazaliśmy im książki, maskotki i inne drobne upominki. Jednak najwięcej uśmiechu wywołał Pan Puszczyk, który zapoznawał się z najmłodszymi i chętnie opowiadał o życiu zwierząt w Puszczy. Następnie udaliśmy się na Oddział Kardiochirurgii. Po odwiedzeniu łóżek z najmłodszymi pacjentami, przyszedł czas na wspólne spotkanie w świetlicy. Została przeczytana leśna „bajka o jelonku i sarence" oraz opowiadanie o Żubrze Pompiku. Zarówno najmłodsi, jak i ich Rodzice słuchali z zainteresowaniem historii o leśnych zwierzętach. Opowiedzieliśmy także czym zajmują się leśnicy i jak ich rozpoznać w lesie.

Podczas spotkania, Nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk Pan Robert Miszczak oraz Pani rzecznik prasowa Centrum Zdrowia Dziecka rozmawiali na temat zawarcia porozumienia o długoterminowej współpracy. Mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie jest dobrym początkiem dalszego współdziałania.

Pacjentom życzymy dużo zdrowia i liczymy na rychłe spotkanie w ostępach Puszczy, a Pan Puszczyk ma nadzieję osobiście pokazać żubry!

Personelowi Centrum Zdrowia Dziecka dziękujemy za możliwość przyjazdu i spędzenia czasu z podopiecznymi.

Nic tak nie cieszy jak uśmiech na twarzach dzieci!