Asset Publisher Asset Publisher

Uroczyste przekazanie żołędzi

Zbiórka żołędzi to przedsięwzięcie współrealizowane przez Nadleśnictwo Hajnówka, Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce i Nadleśnictwo Browsk.

W dniu 18.11.2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie zbiórki w postaci przekazania żołędzi, uzbieranych przez dzieci i ich rodziców. Żołędzie przeszły na ręce p. Bogdana Dawidziuka, łowczego nadleśnictwa Browsk, opiekującego się Polaną Żubrową, na którą ostatecznie trafi cały zbiór. Żołędzie zostaną wysypane dla dzików i żubrów, a zarówno przedszkolaki, jak i Państwo, możecie je podglądać przez całą zimę online.

Dzika Zbiórka to inicjatywa mająca na celu zachęcenie dzieci i ich rodziców do spacerowania i wspólnego obserwowania otaczającej ich przyrody, a także zwracająca uwagę na to, w jaki sposób las przygotowuje się do zbliżającej się nieuchronnie zimy.

Dziękujemy wszystkim Paniom wychowawczyniom Przedszkola nr 5 za współpracę i pomoc w organizacji tej wspaniałej inicjatywy. Najbardziej jednak dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie i zebranie tak imponującej ilości żołędzi!

Serdecznie zapraszamy do oglądania zwierząt na Polanie Żubrowej online pod adresem: http://www.lasy.gov.pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline