Asset Publisher Asset Publisher

TRZECIA EDYCJA PIKNIKU „W POGONI ZA ŻUBREM”

W poniedziałek 3 czerwca 2024 r., na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach odbyła się trzecia edycja pikniku sportowego „W pogoni za żubrem”, organizowanego przez Wójta Gminy Narewka, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce oraz Szkołę Podstawową w Narewce. W zawodach wzięli udział uczniowie puszczańskich szkół podstawowych – z Narewki, Narwi, Białowieży oraz Dubin.

W zależności od kategorii wiekowej uczniowie rywalizowali ze sobą na różnych dystansach biegowych – klasy I-III 400m, IV-VI 500m i VII-VIII 800m. Dodatkową atrakcją każdego biegu był uciekający król puszczy, który motywował uczestników do przyspieszenia... Oczywiście nie było to prawdziwe zwierzę, a żubr-maskotka. Równie ważną część pikniku jak biegi indywidualne, stanowiły konkurencje klasowe – organizowany przez Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach konkurs przyrodniczy, przeciąganie liny, czy układanie puzzli przestrzennych. Najlepsze spośród szkół okazały się nasze dwie lokalne – Narew i Narewka! Trzecie miejsce wywalczyła szkoła z Dubin, czwarte Białowieża.

Podczas pikniku odbywającego się na terenie obiektu „Pod Dębami” w Świnorojach, uczniowie mogli skorzystać także z dodatkowych atrakcji na polanie. Odbyło się ognisko, loteria fantowa, a na placu imprezy rozstawiono liczne namioty promocyjne m.in. Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce, Gminnego Ośrodka Kultury w Narewce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję – do zobaczenia za rok.