Asset Publisher Asset Publisher

TAJEMNICZY ŚWIERK

Teren Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach pełen jest niezwykłych zwierząt takich jak żubr, wilk, ryś, ciekawych roślin (miodownik melisowaty, turówka wonna czy groszek wschodniokarpacki) oraz tajemniczych miejsc (np. miejsce mocy w leśnictwie Łańczyno). Zagadkami historycznymi są również kurhany kryjące tajemnice sprzed tysiącleci. Wiele osób twierdzi, że czasem w ich okolicy można być świadkiem dziwnych i niewytłumaczalnych zjawisk.

Takie nietypowe zdarzenie zaobserwowano kilka dni temu na terenie leśnictwa Rybaki: z niewyjaśnionych przyczyn i nieznanej nam motywacji ktoś wyciął fragment pnia świerka zamarłego na skutek gradacji kornika drukarza.

Pracownicy naszego nadleśnictwa wciąż obserwują to miejsce – chcielibyśmy dowiedzieć się co przyświecało człowiekowi, który dokonał tego „dzieła”. Wszak to teren Puszczy Ladzkiej, która łącznie z Puszczą Białowieską posiada status Obiektu Światowego Dziedzictwa. Świadczy to o jej unikalności oraz wartości zarówno przyrodniczej, jak i społecznej, dlatego w razie zaobserwowania nietypowych lub dziwnych zjawisk na terenie Puszczy, prosimy o kontakt z nadleśnictwem. Zależy nam na tym, by otaczać pobliskie lasy troskliwą opieką i dostarczać Wam coraz możliwości bezpiecznego korzystania z okolicznych terenów.