Asset Publisher Asset Publisher

SZKOLENIE PRZECIWPOŻAROWE W NADLEŚNICTWIE BROWSK

Pracownicy Nadleśnictwa Browsk wzięli udział w szkoleniu przeciwpożarowym, które odbyło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach.

Za oknami mamy już pełnię wiosny, dni są coraz dłuższe, bardziej słoneczne, a przez to zdecydowanie cieplejsze. Pomimo piękna rozwijającej się przyrody, wzrasta niestety zagrożenie pożarowe na obszarach leśnych. Niedawne przypadki podpaleń oraz nagromadzenie martwego drewna na terenie naszego nadleśnictwa, zmuszają nas do ciągłej obserwacji lasu i jego okolic.

W przypadku zauważenia pożaru należy działać natychmiast. Dlatego też wszyscy pracownicy administracji terenowej naszego nadleśnictwa wzięli udział w szkoleniu przeciwpożarowym prowadzonym przez pracownika Państwowej Straży Pożarnej. Techniki walki z pożarem, czy schemat działania w kryzysowych sytuacjach to tylko część zagadnień poruszonych podczas wykładu.

Zarówno zdobyta nowa wiedza, jak i utrwalenie tej, już posiadanej, z pewnością zaowocuje w przyszłości szybką i skuteczną reakcją, w przypadku pojawienia się ognia w lesie. Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy mieli okazji, by wykorzystać te umiejętności w praktyce.