Asset Publisher Asset Publisher

Szkolenie edukacyjne

Dnia 18 czerwca 2024 w Nadleśnictwie Browsk odbyło się szkolenie z zakresu przeprowadzania zajęć edukacyjnych dedykowanych różnym grupom wiekowym.

Poprowadziło je dwóch wybitnych specjalistów-praktyków: Wojciech Rudnik z Nadleśnictwa Czarna Białostocka oraz Przemysław Szabłowski z Nadleśnictwa Pisz, a także Ewa Majewska - starszy specjalista ds. edukacji leśnej i turystyki w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W szkoleniu wzięli udział pracownicy terenowi z Nadleśnictwa Browsk, edukatorzy oraz stażyści. Podczas spaceru po ścieżce „Szlakiem orlika krzykliwego” zaprezentowane zostały sposoby komunikacji z różnymi grupami odbiorców, ubierania w łatwo przyswajalne zdania specjalistycznej wiedzy, skupiania uwagi na temacie oraz różne rodzaje gier i aktywności sensorycznych, które można przeprowadzać w terenie.

Leśnicy podczas doszkalania mieli możliwość sami wziąć udział w zabawach, które kiedyś mogą zaproponować edukowanym przez siebie ludziom. Wypróbowali swój zmysł słuchu i orientacji, pamięć do głosów oraz talent do lepienia z gliny. Bardzo dziękujemy prowadzącym za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia, które na pewno przydadzą się w przyszłej pracy.