Asset Publisher Asset Publisher

SADZENIE GRABOWEGO LABIRYNTU

Już minął tydzień od kiedy pracownicy Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach posadzili labirynt grabowy. Dlaczego nie chwaliliśmy się tym wcześniej? Trzeba było przeczekać gorące dni, żeby ze spokojem powiedzieć, że udatność naszego sadzenia jest naprawdę satysfakcjonująca!

W dniu 11 maja br. kadra terenowa naszego nadleśnictwa zjawiła się z samego rana pod biurem. Wszyscy ubrani w stroje robocze, w rękawiczkach i ze szpadlami w rękach żwawo ruszyliśmy do wspólnej pracy. Oczywiście w akcji brali udział także pracownicy na co dzień zajmujący się pracami biurowymi. Na łące zostały wyznaczone korytarze labiryntu za pomocą sznurków i kołków, aby wiadomo było jak dokładnie sadzić dwuletniego graba. Robota paliła nam się w rękach i już po trzech godzinach labirynt o wymiarach 19,5 m x 32 m był już cały wysadzony pięknymi młodymi grabkami.

Wszyscy jednak byli tak zmotywowani, że pracy okazało się za mało… Więc później dosadziliśmy drzewka w ubytkach żywopłotów oraz w innych miejscach w okolicy naszej siedziby. To był naprawdę pracowity dzień i mam nadzieję, że już za kilka lat będzie można się w naszym labiryncie zgubić!