Asset Publisher Asset Publisher

Rodzinne spotkania z ekologią.

23 czerwca br. w malowniczej Narewce, leżącej w samym sercu Puszczy Białowieskiej został zorganizowany festyn ekologiczny pn. „Rodzinne spotkania z ekologią.

Ideą festynu była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, których celem jest przyjazne współżycie człowieka z przyrodą.

Nadleśnictwo Browsk również uczestniczyło tego dnia w zorganizowanej otwartej imprezie na stadionie w Narewce.  

Jedną z głównych atrakcji dla odwiedzających namiot Nadleśnictwa Browsk  było „przyrodnicze koło fortuny", gdzie na uczestników czekały różne zadania między innymi dopasowanie gatunku ptaka do gniazda, rozpoznawanie tropów zwierząt żyjących w Puszczy Białowieskiej, określenie gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych, a także ciekawostki z życia zwierząt i roślin.

Każdy mógł sprawdzić, co wie na temat przyrody a przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat „królowej polskich puszcz". Bo przecież sama przyroda uczy najpiękniej. Uczestnicy konkursów nagrodzeni byli atrakcyjnymi nagrodami.

Piknik miał przyczynić się również do tego, aby podnieść świadomość przyrodniczą, aby ludzie zaczęli dyskutować na temat swoich działań i ich konsekwencji w zakresie ochrony środowiska.