Asset Publisher Asset Publisher

OSTATNI „RAJD Z LEŚNIKIEM” ZA NAMI!

W sobotę 26 sierpnia br. odbył się trzeci – ostatni już rajd w ramach akcji „Wakacje z Puszczą” zorganizowany na terenie naszego nadleśnictwa.

Ostatni rajd z leśnikiem już za nami. I tym razem, chętni na spacer z naszym przewodnikiem dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Puszczy. Leśnicy opowiadali uczestnikom o formach ochrony przyrody na terenie Puszczy Białowieskiej, gradacji kornika drukarza, czy projekcie „Tradycyjne bartnictwo ratunkiem dzikich pszczół w lasach”, który ma na celu zachowanie populacji dzikich pszczół w lasach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także stacja z wieżą widokową, z której nasi goście mogli podziwiać szybujące nad łąką orliki krzykliwe. To już ostatnie chwile, kiedy możemy je obserwować przed wędrówką do południowej Afryki. Ostatnim przystankiem na trasie były okolice polany, z której nadawana jest transmisja „ŻUBRY ONLINE”. W tym miejscu opowiadaliśmy o historii żubra na terenie Puszczy oraz opisywaliśmy w jaki sposób leśnicy pomagają leśnym zwierzętom w trakcie zimy.

I tak zakończył się ostatni rajd „Wakacji z Puszczą”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w projekt.