Asset Publisher Asset Publisher

O tym jak Uczniowie z III c polubili płazy.

Dziś (24.04.2015) po raz kolejny uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce weszli w tajemniczy świat przyrody. Dzieci tym razem chciały się dowiedzieć, czym różnią się między sobą płazy.

Kontakt dziecka z przyrodą ma charakter poznawczy, a nade wszystko emocjonalny. W związku z tym, aby podtrzymać kontakt Dziecka ze środowiskiem przyrodniczym wybraliśmy się na wspólną wyprawę w świat płazów. Na zajęciach co prawda nie stanęliśmy oko w oko z żabą czy ropuchą ale i tak zdjęcia i prezentacja multimedialna przysporzyła dzieciom wielu wrażeń i emocji. Dzieci oglądały również film poświęcony rozwojowi żaby. Mimo wielkiego a przy tym hałaśliwego entuzjazmu Dzieci usłyszeliśmy, przyjemnie „rechotki" - żabi koncert, który został zaprezentowany podczas zajęć.

Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali wszystkich wiadomości, a samodzielnie uzupełniali karty edukacyjne.

Przyrody nie można uczyć się tylko za pomocą książek. Uczeń powinien badać zjawiska i procesy w klasie i poza klasą. Mam nadzieję, iż dzisiejsze zajęcia edukacyjne były dla Dzieci atrakcyjne i pozostanie im po nich dużo miłych wspomnień. Oczywiście na następne spotkanie Dzieci wraz z wychowawczynią zostały zaproszone do Nadleśnictwa Browsk na szukanie przygody w terenie.