Asset Publisher Asset Publisher

NASZ PRZYJACIEL LAS – PRZEDSZKOLAKI ZA PAN BRAT Z PRZYRODĄ.

Pomagaj Ziemi, na co dzień - spędzając czas w lesie. Tak Przedszkolaki z Narewki przywitały leśników z Nadleśnictwa Browsk, na zajęciach edukacyjnych.

Dzieci przyjechały do Nadleśnictwa Browsk aby odpocząć, ale również zapoznać się z fascynującym światem środowiska naturalnego.

Podczas spotkania z Przedszkolakami za zadanie postawiliśmy sobie zabawę ale i naukę naszych gości, pokazaliśmy im jak ciekawa może być natura, a także uświadomiliśmy, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy – począwszy od najprostszych zasad: nie śmiecenia i nieniszczenia, czyli szacunku dla przyrody.

Rozmawialiśmy o tym, iż las pochłania dwutlenek węgla, pyły i hałas, oraz że jest naturalnym rezerwuarem wilgoci i reguluje lokalny klimat. Nie mówiąc już o dostarczaniu drewna, owoców i roślin, grzybów. Daje nam także tak potrzebny spokój i odprężenie.

Przedszkolaki ciekawe otaczającego je świata zadawały pytania dotyczące zjawisk przyrody, świata roślin i zwierząt.

Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę i ognisko.

Już nie raz przekonaliśmy się że najlepszą ochroną przyrody są lekcje w lesie bowiem jest to wychowywanie nowych pokoleń świadomych znaczenia świata przyrodniczego w życiu człowieka.

Mam nadzieję, że tak jak nam Dzieciom również ta lekcja przyrody się podobała.