Asset Publisher Asset Publisher

Marsz „Tropami przyrody”

Czasami trudno jest nam dorosłym zorganizować dobrą zabawę dla Dziecka. Najczęściej proponujemy mu wtedy kolorowankę, grę komputerową lub planszową. Propozycja spaceru z poznawaniem przyrody pada rzadko. Znudzone dzieci snują się po domu, szkole, wylegują na kanapie lub siedzą przed komputerem. Ale ten czas może jednak wyglądać zupełnie inaczej...

30 maja 2018 roku Fundacja Grupy PERN, Zespół Szkół w Narewce, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Narewce, oraz Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach wspólnie zorganizowały dla Młodzieży ze Szkoły w Narewce Młodzieżowy Marsz „Tropami Przyrody” tym razem pod nazwą „Marsz dla Niepodległej”– to już 10 takie przedsięwzięcie.

Podczas Marszu Młodzież angażuje wyobraźnię, przeżywa fascynujące przygody mając przy tym uczucie nieskrępowanej wolności, tutaj również dokonują się przyrodnicze odkrycia.

Konkurencje podczas marszu są bardzo różne i te przyrodnicze (rozpoznawanie roślin, liści drzew i krzewów, rozpoznawanie zwierząt po tropach, porożach), ale również jest test wiedzy o Narewce, rozpoznawanie flag , rzut w dal szyszkami.

Mamy nadzieję, że i tym razem Młodzieżowy Marsz zachęcił młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zainspirował do odkrywania środowiska naturalnego i podpowiedział, jak to robić.

Jak również zmobilizuje Organizatorów do zorganizowania za rok kolejnego tym razem już XI Marszu.