Asset Publisher Asset Publisher

Marsz „Tropami przyrody”

Czasami trudno jest nam dorosłym zorganizować dobrą zabawę dla Dziecka. Najczęściej proponujemy mu wtedy kolorowankę, grę komputerową lub planszową. Propozycja spaceru z poznawaniem przyrody pada rzadko. Znudzone dzieci snują się po domu, szkole, wylegują na kanapie lub siedzą przed komputerem. Ale ten czas może jednak wyglądać zupełnie inaczej...

1 czerwca 2016 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Narewkowskiej, Zespół Szkół w Narewce, Gminny Ośrodek Kultury w Narewce, Podlaski Oddział Straży Granicznej w Narewce, Posterunek Policji w Narewce oraz Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach wspólnie zorganizowały dla Młodzieży ze Szkoły w Narewce Młodzieżowy Marsz „Tropami Przyrody" – to już 8 takie przedsięwzięcie.

Podczas Marszu Młodzież angażuje wyobraźnię, przeżywa fascynujące przygody mając przy tym uczucie nieskrępowanej wolności, tutaj również dokonują się przyrodnicze odkrycia.

Konkurencje podczas marszu są bardzo różne i te przyrodnicze (rozpoznawanie roślin, liści drzew i krzewów, rozpoznawanie zwierząt po tropach, porożach), ale również jest test wiedzy o Narewce, rozpoznawanie flag , rzut w dal…szyszką.

Mamy nadzieję, że i tym razem Młodzieżowy Marsz „Tropami Przyrody" zachęcił młodzież i dorosłych do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zainspirował do odkrywania środowiska naturalnego i podpowiedział, jak to robić. Jak również zmobilizuje Organizatorów do zorganizowania za rok kolejnego tym razem już IX Marszu.