Asset Publisher Asset Publisher

KAMERALNE OTWARCIE

W sobotę 20 lutego została oficjalnie udostępniona trasa przeznaczona do narciarstwa biegowego na terenie naszego nadleśnictwa.

Początek tej 4,5 kilometrowej pętli stanowi miejsce postoju pojazdów „Pod Dębami” w miejscowości Świnoroje. Właśnie w tym miejscu odbyło się kameralne otwarcie trasy przy udziale Nadleśniczego Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach Pana Tomasza Gałęzia oraz Wójta Gminy Narewka Pana Jarosława Gołubowskiego.

Tego dnia pogoda sprzyjała i trasa narciarska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony mieszkańców, jak i turystów z Białegostoku czy Warszawy. Ostatni narciarze zeszli z trasy tuż przed zapadającym zmierzchem. Szlak w tym dniu zabezpieczała Straż Leśna i leśniczy leśnictwa Przechody. Po zakończeniu trasy, każdy z narciarzy otrzymał posiłek regeneracyjny oraz pakiet materiałów edukacyjnych nadleśnictwa.

Liczymy na to, że pokrywa śnieżna jeszcze się utrzyma i będzie można korzystać z tej malowniczej trasy w ciągu nadchodzących dni. Mamy także nadzieję na to, że kolejnej zimy warunki atmosferyczne pozwolą ponownie założyć ślady, aby móc uprawiać narciarstwo biegowe.