Asset Publisher Asset Publisher

Gdzie zostawić samochód podczas wyprawy do lasu?

Każdy z nas lubi leśne spacery, które relaksują i dostarczają przyjemnych wrażeń. Podziwiamy piękno przyrody, jej osobliwości i próbujemy nacieszyć się tą „zieloną chwilą”. Pamiętajmy jednak, że będąc w lesie należy przestrzegać pewnych zasad, które pozwolą spędzić czas w miły i bezpieczny sposób.

Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym, i motorowerem w lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony tylko po drogach wyznaczonych do tego celu.

Wybierając się do lasu, należy pozostawić samochód w miejscu oznaczonym jako parking lub miejsce postojowe, bo tylko tam można bezpiecznie parkować. Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach przygotowało kilka parkingów leśnych oraz miejsc postoju pojazdów, na których bez przeszkód można pozostawić auto.

Jedno z takich miejsc znajduje się przy drodze Narewkowskiej. Obiekt został wyposażony  w tablicę informacyjną, miejsca parkingowe, stoło – ławę oraz stojak na rowery. Korzystanie z miejsca postoju jest bezpłatne.

Z tak przygotowanego miejsca można śmiało korzystać podczas chwilowego odpoczynku w dalekiej podróży lub też pozostawić samochód na dłużej i wybrać się na spacer po lesie. Sprzyjająca pogoda oraz bujna roślinność zachęcają do pieszych wędrówek i odpoczynku na łonie natury. 

Pamiętajmy aby nie pozostawiać samochodów przed szlabanami i na poboczach dróg, nawet jeśli są one dopuszczone do ruchu, ponieważ utrudnia to służbom ratowniczym dotarcie do ewentualnych nieszczęśliwych zdarzeń, a także przeszkadza w prowadzeniu prac przez służby terenowe.