Asset Publisher Asset Publisher

GALA KONKURSU PAMIĘCI SIMONY KOSSAK

Gala konkursu literacko-plastycznego pamięci Simony Kossak odbyła się 19 stycznia br. w Auli Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło ponad 280 prac z 65 placówek z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Uczestnicy musieli wykazać się dużą kreatywnością, gdyż każda z prac składała się z części literackiej oraz plastycznej. Organizatorem konkursu było Polskie Radio Białystok oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, a współorganizatorami Nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej: Browsk, Białowieża oraz Hajnówka. Galę finałową poprowadzili Aneta Gałaburda wraz z Wojciechem Kujałowiczem z Polskiego Radia Białystok.

W tym roku pierwsze miejsce zajęła Lena Kowalczyk za pracę opowiadającą o łosiu o tytule "Och, Gienio" (Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku). Laureatem drugiego miejsca został Jakub Mieczkowski za pracę "O trzech żółwiach" (Szkoła Podstawowa w Zawadach), a trzecie miejsce jury przyznało Lenie Płachcińskiej za pracę o kotku imieniem „Mietek" (Szkoła Podstawowa w Tołczach). Wyróżnione prace konkursowe można pooglądać tutaj. Prace laureatów wraz z dziesięcioma innymi wybranymi przez internautów, stworzą piątą książkę „Opowiadajki". Jak co roku trafi ona do bibliotek, szpitali oraz szkół. Fotorelacja z gali dostępna jest na stronie Radia Białystok.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!