Asset Publisher Asset Publisher

FINAŁ KONKURSU PTASIE BISTRO

W piątek, 17.02.2017, w izbie edukacyjnej Nadleśnictwa Hajnówka odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie na karmnik „Ptasie Bistro – dokarmiamy ptaki zimą”, organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole „Leśna Kraina” w Hajnówce.

Na wydarzenie przybyli uczestnicy konkursu - dzieci wraz z rodzicami. Na konkurs wpłynęło aż 29 prac przedszkolaków z całej Hajnówki. Konkurs miał na celu nie tylko stworzenie unikalnej wystawy pięknych karmników dla ptaków, ale przede wszystkim miał promować wspólne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem. Jednym z wymogów konkursowych było dostarczenie wraz z karmnikiem zdjęć dokumentujących proces powstawania pracy. Te zdjęcia zostały zaprezentowane na wielkim ekranie podczas gali rozdania nagród.

Współorganizatorami konkursu były nadleśnictwa LKP „Puszcza Białowieska" – Hajnówka, Browsk i Białowieża. Jury w składzie: Julia Melchior (Nadleśnictwo Browsk), Łukasz Ławrysz (Nadleśnictwo Białowieża) i Tomasz Olejnicki (Nadleśnictwo Hajnówka) miało nie lada problem z wyborem najlepszych prac. Obrady jury trwały prawie 2 godziny i były naprawdę burzliwe! Ostatecznie wyłoniono 3 nagrody główne w dwóch kategoriach: 5-latki i 6-latki, a także po 3 wyróżnienia w każdej z kategorii. Oceniane były: pomysłowość, wkład dziecka, praktyczność i naturalność pracy.

Laureaci konkursu to:

GRUPA 5 LATKI

1. JAN OSTASZEWSKI
2. MIKOŁAJ GŁUCHOWSKI
3. GABRIEL CHARYTONOW

WYRÓŻNIENIA:

1. ALICJA PALENCEUSZ
2. WIKTORIA ROGOZA
3. FILIP OLIFERUK

GRUPA 6 LATKI

1. MATEUSZ TRUSIEWICZ
2. FILIP SZERSZUNOWICZ
3. AMELIA CWITYŃSKA

WYRÓŻNIENIA:

1. FILIP ZABOROWSKI
2. MARTYNA SELIWONIUK
3. ZUZANNA OSTROWSKA

Ponadto Nadleśnictwo Browsk przygotowało dwie specjalne nagrody Nadleśniczego.

Uroczystość rozdania nagród otworzyła dyrektor przedszkola „Leśna Kraina", Dagmara Cwityńska, która następnie ogłosiła wyniki konkursu i wyraziła nadzieję na jeszcze lepsze prace w przyszłej edycji konkursu – bo to, że ona się odbędzie, to pewne! Jurorzy wręczyli nagrody dla wszystkich uczestników. Na koniec zaproszono przybyłych na poczęstunek od PSS Społem.

Tak piękne, pełne uroku, sprytnie obmyślone karmnika cieszą oczy i same w sobie są prawdziwymi dziełami sztuki. Można je obejrzeć do końca lutego w Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa Hajnówka. Następnie prace zostaną rozdzielone pomiędzy 3 nadleśnictwa puszczańskie, gdzie zostaną pięknie wyeksponowane.

Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i obecnym na gali rodzicom towarzyszącym dzieciom. Bez Waszej pomocy przedszkolakom nie udałoby się zbudować tak skomplikowanych konstrukcji, a dzieci miały niezwykłą sposobność stworzyć z Wami karmniki, przez które obawiamy się o smukłą linię naszych ptaków. Drodzy majsterkowicze – świetna robota!

Puszczańskie nadleśnictwa pragną również serdecznie podziękować pani Dagmarze za zaproszenie do organizacji tej inicjatywy i pogratulować sukcesu. Ilość – i jakość! zgromadzonych prac przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Czapki z głów i do zobaczenia przy organizacji kolejnej edycji!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć karmników, a także obrad jury i dzisiejszej uroczystości, dostępnej na Facebooku pod tym linkiem.