Asset Publisher Asset Publisher

FERIE ZIMOWE W GMINIE NAREWKA

Ferie zimowe to czas, w którym dzieci i młodzież odpoczywają od szkolnych zajęć. Jednak nawet w tym czasie, nauka nie musi całkowicie iść w odstawkę i w przyjemny sposób można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Zimowa aura za oknem oraz trwające ferie, to idealny czas na rozmowy o zimowym dokarmianiu ptaków. Jeśli dodamy do tego wspólną zabawę przy tworzeniu kul z tłuszczu i różnych nasion, to mamy przepis na udane zajęcia. Cykl takich spotkań odbył się w trzech świetlicach Gminnego Ośrodka Kultury na terenie gminy Narewka: w Siemianówce, Narewce
i Lewkowie Starym. 

            Podczas warsztatów, zarówno młodzież, jak i dzieci z rodzicami, poznali wiele ciekawych informacji na temat ptaków, które towarzyszą nam zimą. Jakie gatunki najczęściej widzimy przy karmniku? Jak odróżnić mazurka od wróbla? Czy dokarmianie ptaków ziarnami słonecznika to dobry pomysł? Pytań było sporo, jednak żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi i kilku słów wyjaśnienia. Największą atrakcją dla dzieci było formowanie mieszanki tłuszczu i ziaren w kule, które najmłodsi zabierali do domu lub umieszczali je w pobliżu świetlicy, by cieszyć się widokiem ptaków, tuż pod jej oknami. Troska o otaczającą nas przyrodę i wrażliwość na jej piękno to cechy, które warto pielęgnować, dlatego też mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas tych spotkać zaowocuje w przyszłości.