Asset Publisher Asset Publisher

Edukacja przyrodnicza w Białostockim Ośrodku Kultury

Latem wiele jest okazji do spędzania czasu na dzikim łonie natury; w lesie, górach, nad jeziorem. Obojętnie gdzie się wybierzemy, napotkamy całą gamę tajemnic, bo przyroda to tajemnice jeszcze nieodkryte.

Leśnicy Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej 16 lipca br. postanowili odkryć ich rąbek z tego fascynującego świata na spotkaniu w Białostockim Ośrodku Kultury.Spotkanie odbyło się w ramach projektu LIFE+ "Ochrona orlika krzykliwego na wybranych obszarach Natura 2000".

 

Na zajęcia z leśnikami przybyło wielu ciekawskich młodych odkrywców. Dzieci dowiedziały się między innymi o tajemnicach drzew – każdy gatunek kryje bowiem w sobie wiele ciekawostek. Z zainteresowaniem słuchały opowieści ludzi lasu, same również miały wiele do powiedzenia na ten temat.

 

Młodzi amatorzy przyrody zapoznali się również z sylwetką asa przestworzy – orlika krzykliwego.

Teraz gdy młodym przyrodnikom dopisze szczęście i będą mieli możliwość obserwacji orlika w powietrzu, na pewno rozpoznają go po szerokich, deskowatych skrzydłach, z wyraźnie zaakcentowanymi i rozłożonymi 7 „palcami".

Na zakończenie wizyty leśników w BOK – u była prezentacja filmu przyrodniczego „Rok w przyrodzie".

 

Uważni słuchacze edukacyjnego spotkania odpowiadali na szereg pytań związanych z pięknem przyrody. 

Z przykrością pożegnaliśmy się z tak miłą i ciekawską publicznością.

Na zakończenie nie pozostało nam nic więcej jak zaprosić wszystkich na wakacyjne wędrówki po lesie – zatem  lornetki i notatniki w dłoń i do obserwacji !

 

Zdjęcia Białostocki Ośrodek Kultury.