Asset Publisher Asset Publisher

Dni otwarte Lasów Państwowych - Puszcza Augustowska 2014.

Jeden dzień - 19.07.2014r., jedna puszcza - Puszcza Augustowska, dwa wydarzenia ... ...każdy może wybrać coś dla siebie:

1. SPŁAW ORYLSKI. 90 LAT LP.

Zapraszamy Państwa na „Spław orylski. 90 lat LP "

pod patronatem Dyrektora Generalnego LP

19 lipca, godz. 17.00-20.00  Plaża Miejska w Augustowie

Dawna gospodarka leśna była ściśle związana z transportem wodnym – spławem. Technika spławu wiązanych, a później zbijanych kłód drewnianych - nazwana była orylką.

Z okazji jubileuszu 90 – lecia LP zrodził się pomysł zorganizowania przedsięwzięcia prezentującego  historię gospodarki leśnej Puszczy Augustowskiej, do której bez wątpienia należy tradycja orylki. 

Zapraszamy Państwa na pokaz rekonstrukcji budowy i holowania olbrzymich tratw -15 metrów długości - z bali drewnianych wraz z osprzętem niezbędnym w pracy oryli. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy fotograficznej pt „Życie na tratwie" i udziału w koncercie "Orylu huncwocie" – przybliżających zwyczaje i przyśpiewki orylskie. Młodzież i dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy przy grach i konkursach przygotowanych przez leśników z Puszczy Augustowskiej.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych oraz opieką medialna Centrum Informacyjnego LP, TVP Białystok i Radia"5"

Organizatorzy wydarzenia: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku oraz nadleśnictwa z obszaru Puszczy Augustowskiej: Augustów, Płaska, Pomorze, Suwałki i Szczebra.

Współpraca: Urząd Miasta Augustów

2. JAZZ NA BUDUKU.

W ramach Dni Otwartych Lasów Państwowych

Nadleśnictwo Głęboki Bród

zaprasza na koncert muzyki jazzowej - Jazz na Buduku,

pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

19 lipca, godz. 18.00 Gajówka Buduk, k. wsi Gulbin

W tym roku na scenie w środku Puszczy Augustowskiej wystąpią:
- Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego,
- Antonina,
- Artur Dutkiewicz Trio,
- Aga Zaryan.

Koncert poprowadzi Wojciech Milewski.

Jazz na Buduku to wydarzenie muzyczne i towarzyskie. Znakomity klimat koncertu i piękno przyrody przyciągają widownię, która zachwyca muzyków i organizatorów.

Tuż przed rozpoczęciem koncertu nastąpi posadzenie jednego z „Dębów Wolności".

„Dęby Wolności" sadzone w całym kraju upamiętniają 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 r. oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Akcji patronuje prezydent Bronisław Komorowski.

Akcja sadzenia „Dębów Wolności" - drzew-pomników historii została wpisana w obchody jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych.