Asset Publisher Asset Publisher

Co wiemy o bobrze? – zajęcia edukacyjne.

Bóbr europejski (Castor fiber) jest największym gryzoniem Europy. Bobry żyją w grupie rodzinnej zajmując określone miejsce zwane terytorium. To tylko niektóre informacje, które uczniowie z III c klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce dowiedzieli się na zajęciach edukacyjnych.

Celem zajęć przeprowadzonych 16 grudnia 2014 r było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej na temat bobra oraz pokazanie jego roli w środowisku.

Zajęcia odbywały się w szkole gdzie uczniowie mieli okazje między innymi przeanalizować przystosowanie bobra do środowiska życia i przekonać się jak mocne są zęby bobra. Dowiedzieli się również, iż bóbr ma duży wpływ na środowisko, w którym występuje poprzez swoją działalność inżyniersko-budowlaną. Wpływ ten może być pozytywny, np. poprawa jakości wody oraz tworzenie rozlewisk, które stają się miejscem występowania ptaków wodnych, ryb, płazów, wydr i innych zwierząt. Może być również negatywny wpływ na środowisko, np. zatapianie pól uprawnych, lasów i dróg. Uczniowie dowiedzieli się, również w jakim celu powstają żeremia i tama oraz w jaki sposób zbudowane jest bobrowe mieszkanie.

Uzupełnieniem zajęć były także ‘bobrze" zadania i krzyżówki.

Z klasą III c pracownicy Nadleśnictwa spotykają się często na odkrywaniu fascynującego świata przyrody. Rosną nam prawdziwi fascynaci przyrody.