Asset Publisher Asset Publisher

BIEG „SREBRNEGO ŻUBRA”

W niedzielę (28.08), na terenie Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach, odbył się II edycja biegu „Srebrnego Żubra”.

Druga odsłona biegu „Srebrnego Żubra” za nami. Wzorem ubiegłego roku, wydarzenie zorganizowane przez stowarzyszenie „Narewka Kultur i Pokoleń”, zgromadziło wielu miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Głównym punktem zawodów był bieg na dystansie blisko 5km, w którym wzięło udział ponad 100 osób, nie tylko z terenów Puszczy Białowieskiej, ale również z innych zakątków kraju. W czasie wolnym od sportowej rywalizacji, zgromadzeni goście mogli odwiedzić stoisko edukacyjne naszego nadleśnictwa, gdzie czekały przyrodnicze zabawy i konkursy dla całej rodziny. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko oraz loteria fantowa.

Promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia są bardzo ważne, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale dla osób w każdym wieku, co wyraźnie podkreślali organizatorzy wydarzenia. Regularne biegi i spacery po lesie pomogą nam nie tylko zrelaksować umysł, ale również wzmocnić ciało, co jest szczególnie istotne przed nadchodzącym sezonem jesienno-zimowym.

Wszystkich zwycięzcom biegu serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do częstszej aktywności fizycznej na leśnych ścieżkach i szlakach turystycznych.