Asset Publisher Asset Publisher

#PODZIWIAM, NIE ZRYWAM

Dziękujemy Nadleśnictwu Białowieża za nominację. Chętnie włączamy się do akcji #PODZIWIAM, NIE ZRYWAM.

Lasy Puszczy Białowieskiej znane są z bogactwa flory. W trosce o zachowanie różnorodności roślin występujących na tych terenach, zachęcamy do podziwiania najciekawszych okazów bez ich uszkadzania. Kwiaty, które możemy spotkać podczas leśnych spacerów, nie tylko cieszą oko, ale również stanowią ważną bazę pokarmową dla wielu owadów, dlatego tak ważne jest, by pozostawić je w stanie nienaruszonym. Dodatkowo należy pamiętać, że niektóre rośliny mogą wywołać u nas reakcję alergiczną lub powodować poparzenia, a jeszcze inne są objęte ochroną.

Nadleśnictwo Browsk w Gruszkach apeluje również o poszerzenie tej inicjatywy o rośliny znajdujące się w innych miejscach, jak np. w znajdującym się przy siedzibie nadleśnictwa Herbarium. Ten niezwykły obiekt cechuje mnogość znajdujących się na jego terenie roślin ozdobnych i użytkowych. Służą one przede wszystkich celom edukacyjnym oraz wizualnym – dużo przyjemniej odpoczywa się wśród kwiatów, które stanowią wizytówkę tego miejsca.

Do włączenia się w akcję zapraszamy wszystkich odwiedzających Puszczę Białowieską. Pozostawmy piękne rośliny w ich naturalnym środowisku, by mogły zachwycać inne osoby, które też przybędą w to miejsce.