Aktualności Aktualności

WYJĄTKOWA WYSTAWA

Pod naszym Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach zaprezentowane są wyjątkowe obrazy autorstwa Pana Piotra Orzechowskiego.

Pan Piotr Orzechowski współpracuje z Nadleśnictwem Browsk od 20-lat, oprowadzając po naszym terenie turystów, a z wykształcenia jest plastykiem. Postanowił połączyć swoje dwie pasje i tworzy sztukę o tematyce przyrodniczej. Pod Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej znajdują się obecnie prace autorstwa pana Piotra, przedstawiające wybrane gatunki sów. Wykonane zostały przy użyciu farb akrylowych na sklejce brzozowej. Dzięki tej technice malarskiej, można przyjrzeć się wyjątkowym teksturom obrazów, a namalowane prace są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Oprócz wartości estetycznej, konstrukcja niesie także wartość edukacyjną – przy każdym z zaprezentowanych gatunków, umieszczone są informacje i ciekawostki na temat tych ptaków.

Pan Piotr ma w planach cykliczne zmiany wywieszonych obrazów, tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia Puszczy jeszcze tego lata i spaceru przy naszym Ośrodku Edukacji, aby móc obejrzeć te wyjątkowe obrazy i dowiedzieć się ciekawostek o sowach.