Aktualności Aktualności

WSPÓLNE WYKONYWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

Pomimo panujących obostrzeń, udało nam się spotkać, aby wspólnie stworzyć ozdoby świąteczne pachnące lasem. Warsztaty zostały rozłożone w czasie, aby zapewnić małą liczbę osób na sali, a wszystkie podjęte działania były zgodne z panującym reżimem epidemiologicznym.

Podstawę wykonania stroików stanowiły surowce naturalne – gałęzie drzew iglastych, szyszki różnych gatunków: świerków, daglezji, sosen oraz modrzewia, jutowe wstążki i sznurki, orzechy włoskie, krążki olchowe, a także gwiazdki wytłoczone z kory brzozowej, czy sklejka wykrojona w kształcie świątecznych motywów. Oczywiście nie zabrakło także świątecznego brokatu, świec, czy drobnych kolorowych bombek. Dzięki wyobraźni uczestników i ich różnorodności pomysłów, efekt końcowy był zachwycający. Powstały świąteczne wieńce na drzwi, stroiki w doniczkach i na plastrach drewna, choinki na kartonowych stożkach, a także kartki pocztowe.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja będzie spokojniejsza i uda się spotkać i tworzyć podobne ozdoby w większym gronie.