Aktualności Aktualności

WIZYTA STUDENTÓW Z KRAKOWA

W tym tygodniu, na terenie Puszczy Białowieskiej, mamy przyjemność gościć studentów z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Przyszli leśnicy odwiedzili teren Nadleśnictwa Browsk w Gruszkach, by wziąć aktywny udział w liczeniu żubrów na terenie Puszczy Białowieskiej. Przez kilka dni będą zdobywać również praktyczną wiedzę z zakresu nauk leśnych oraz podziwiać walory przyrodnicze tej części Podlasia.

            Jednym z punktów programu zajęć było odwiedzenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Gruszkach, gdzie studenci mogli dowiedzieć się więcej na temat gospodarowania lasami na terenie Puszczy Białowieskiej, jej walorów przyrodniczych oraz zagrożenia pożarowego, jakie niesie ze sobą zbyt duża ilość martwego drewna zalegająca w lesie. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat transmisji z kamery ŻubryOnline oraz objaśnienia, jak na co dzień wygląda praca przy „żubrowej polanie”.

            Mamy nadzieję, że dalszy pobyt w Puszczy Białowieskiej zaowocuje samymi przyjemnymi wspomnieniami oraz dodatkową dawką wiedzy na temat leśnictwa.