Aktualności Aktualności

Wiosenna pogoda w listopadzie? Natura nic sobie nie robi z kalendarza.

Listopad kojarzy się z jesiennymi szarugami, ale w tym roku jego początek nas rozpieszcza. Pogoda jest kwietniowa. Czemu nie - zdaje się mówić Matka Natura.

Początek listopada a nadal utrzymają się dodatnie temperatury. Miejscami termometry wskazują  temperaturę pozwalającą na zostawienie ciepłych kurtek i szalików w domu. Jak informuje IMGW, wszystko za sprawą bardzo ciepłego powietrza pochodzenia zwrotnikowego, które napłynęło do nas z południa.

Z jednej strony możemy cieszyć się piękną aurą, z drugiej mamy do czynienia ze zmianami klimatu, które w długofalowej perspektywie mogą okazać się niebezpieczne.

Dane klimatologiczne mówią, że spośród dziesięciu ostatnich listopadów aż siedem zapisało się cieplej niż powinny, a z tego trzy były nawet wyjątkowo ciepłe. Ostatni zimny listopad wystąpił aż 10 lat temu.

Pamiętajmy jednak, że listopad to miesiąc mimo aury za oknem. jesienny, sprzyjający przeziębieniom, warto więc ubierać się odpowiednio, myśleć pozytywnie i spacerować, korzystając z promieni słonecznych i szeleszczącego dywanu z liści.